SLUNÍČKA V KARANTÉNĚ

Vážení rodiče,

ve třídě Sluníček máme hlášen výskyt nákazy covid – 19 .

V současné době byly vytrasovány rizikové kontakty a oznámeny na KHS JMK. Rodičům těchto dětí přijde SMS zpráva s prosbou o sebetrasování. Prosím, vyplňte tento krátký dotazník. Mějte trpělivost, i pracovníci KHS jsou zahlceni zprávami ze škol a systém občas padá.

Současná legislativa nařizuje každému rizikovému kontaktu 5 denní karanténu (počítáno od pozitivního PCR testu), ale kontakt již nemusí na PCR test, pokud nepociťuje příznaky onemocnění. V případě, že se u Vašeho dítěte vyskytly příznaky respiračního onemocnění (teplota, kašel a zejména RÝMA) kontaktujte pediatra dítěte a konzultujte s ním další postup.

info z KHS JMK:

KHS osobě s nařízenou karanténou ukončí karanténu nejdříve po 5 dnech ode dne zahájení karantény. Osoba, u které byla karanténa ukončena po 5 dnech, monitoruje svůj zdravotní stav a je jí doporučeno nosit respirátor min. třídy FFP2 bez výdechového ventilu pro ochranu dýchacích cest, a to následujících 5 dní od ukončení karantény nad rámec mimořádného opatření. V případě projevu příznaků onemocnění covid-19 v průběhu 14 dní od posledního kontaktu s potvrzeným případem onemocnění covid-19 je této osobě nařízeno absolvovat RT-PCR test na přítomnost viru SARS-CoV-2 a v případě pozitivního výsledku tohoto testu je jí nařízena izolace podle čl. I. písm. a).

V KARANTÉNĚ JSOU TŘÍDY – KRTEČKŮ, KOŤÁTEK A MEDVÍDKŮ a to shodně do středy 26.1.2022 včetně.

NOVĚ I TŘÍDA SLUNÍČEK DO PONDĚLÍ 31.1.2022 VČETNĚ.

Pro vyřízení OČR se obraťte na webové stránky MPSV. Pro vyřízení OČR je možné také využít žádost na www.khsjmk.cz

Apelujeme na Vás rodiče – nepodceňujte současná nachlazení dětí, pravidelně je testujte a v případě, že je již dítě nachlazené, nechejte je řádně doléčit.

V případě jakýchkoliv dotazů pište na mail mssromova@seznam.cz, ráda Vám odpovím.

Věřím, že to společně zvládneme.

Petra Putnová, ředitelka školy